od študentov pre študentov

Prečo sa zapojiť do študentských organizácií, aktivít a akcií?

Každá vec, ktorú urobíš navyše vie veľmi pekne svietiť v životopise. Napríklad práca v Študentskej televízii Í-téčko alebo Rádiu X či Rádiu Rapeš je veľmi dobrý začiatok ako zaujať pri pohovore na akúkoľvek pozíciu v mediálnom kruhu. Takisto keď si členom i-klubu a spravuješ celú internátnu sieť vie zaujať výkonného riaditeľa nejakej IT firmy, ktorý sa ťa bude pýtať na tvoje doterajšie skúsenosti. Okrem toho sa dá práca v týchto študentských organizáciách využiť aj ako náplň pre predmet Odborná prax.

Neviem, či by ma niečo z toho bavilo

Kým neskúsiš, nevieš. Nič ťa to nestojí a nikde sa nepodpisuješ na to, že tam zotrváš rok, alebo podobne, Všetko je to len na tebe, práve od toho sú študentské organizácie, aby si si našiel to, čo ťa baví a zoznámil sa s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty.

Na UNIZE neexistuje študentská organizácia, ktorá by ma zaujala

Vezmi partiu kamošov, a založte si vlastnú. UNIZA má otvorené brány novým nápadom a určite ťa v tvojej inovácii na vedení podporia.

Kde nájdem zoznam všetkých študentských organizácií?

Zoznam spolu s aktuálnymi vedúcimi organizácií, ktorých môžeš kontaktovať nájdeš TU.

Čo je to FEITGroup?

FEITgroup je začínajúca študentská organizácia pod záštitou našej fakulty, ktorá sa stará o fakultné študentské akcie. Každý nový člen, ktorý by sa chcel angažovať v týchto aktivitách je u nás srdečne vítaný. Ak sa k nám chceš pripojiť, kontaktuj pána prodekana pre rozvoj a zahraničné vzťahy pána prof. Ing. Petera Brídu, PhD. na jeho e-mail peter.brida@uniza.sk.

Študentské akcie

Štúdium na univerzite nie je len o tom sedieť za knihami a chodiť na prednášky. Hovorí sa, že na vysokej škole človek zažije svojich najlepších 5 rokov života. Fakulta elektrotechniky a informačných technológií podporuje študentský život a za pomoci nás, študentov, organizuje každý rok
3 základné akcie:

1. Reprezentačný ples Fakulty elektrotechniky a informačných technológií

Názov možno znie veľmi formálne, ale opak je pravdou. Ples je venovaný hlavne študentom, ktorí môžu vytiahnuť zo skríň svoje najlepšie oblečenie a prísť sa zabaviť na výborný ples plný zábavy, hudby, bohatého programu a dobrého jedla. Okrem iného si vieš pokecať s niektorými profesormi, docentami alebo ktorýmikoľvek inými zamestnancami fakulty, ktorí sa tejto akcie radi zúčastňujú a prídu sa zabaviť spolu s nami. Ples sa koná vždy v novembri, ešte skôr než začnú ťažké časy cez skúškové obdobie.

Prídeš aj ty ?

2. Vianočný punč

Zimný semester ukončujeme Vianočným punčom kedy pred budovou našej fakulty pripravujeme rôzne vianočné punče za symbolickú cenu. Okrem toho sa podáva vianočná kotlíková kapustnica a v približne 12. týždni semestra sa pomaly pripravujeme na prichádzajúce Vianočné sviatky.

Tešíš sa už na tento rok? TU.

3. Jarné hry Elektrikárov 

Jarné hry Elektrikárov je športová akcia, kde si každý príde na svoje. Konajú sa turnaje v rôznych športoch ako napríklad futbal, basketbal, stolný futbal, šach, petanque alebo človeče nezlob sa!. Okrem toho sa čapuje výborné pivko či kofola, a kotlíkový guláš a grilované klobásky pri takejto exteriérovej akcii samozrejme nemôžu chýbať. Na ktorý šport pôjdeš sám, alebo so svojím tímom?

4. UNIZA Masters

UNIZA Masters je e-športový festival plný športových turnajov, dobrej nálady a výstavy technologických noviniek. Festival sa zvykne odohrávať v priestoroch Novej Menzy UNIZA.

UNIZA Masters však nie je len o turnajoch. Na svoje si prídu aj diváci. Virtuálna realita, prezentácie smart technológií, najvýkonnejšie počítačové zostavy, free play zóna, zaujímavé súťaže a rôzne technologické novinky budú pripravené pre návštevníkov UNIZA Masters v rámci sprievodného programu EXPO.

Menu