OD ŠTUDENTOV PRE ŠTUDENTOV

Dobré jedlo a pivo v okolí

Okrem tradičnej a všetkými študentmi obľúbenej pizzerie Paladeo, ktorá sa nachádza v bloku GH je v okolí internátov veľké množstvo kvalitných a cenovo dostupných reštaurácií, kaviarní a pivární.

Kazačok Pub

Najčastejšie navštevovanou reštauráciou je Kazačok Pub, pretože je najbližšie od internátov. Nachádza sa v strede sídliska Vlčince. V ponuke sú výborné tankové pivečká, obrovské pizze ale aj chutné burgre. Ak by ste si chceli zahrať s kamošmi biliard, dolu na -1. poschodí majú biliardový stôl s veľkým posedením pre celé partie. Viac o reštaurácii nájdete na ich vlastnej stránke: TU

Kúsok šťastia

Druhou obľúbenou alternatívou v dobrom pomere cena/kvalita je reštaurácia Kúsok šťastia. Je obľúbenou hlavne vďaka obedným menučkam a večernému tankovému pivku, ku ktorému si môžeš dať domáce chipsy. Reštaurácia sa nachádza hneď vedľa mestskej plavárne . Oproti nej sú Kia bike stojany, takže sa k reštaurácii vieš z internátov doviezť a takisto z nej odviezť. Ak si chcete o reštaurácii pozrieť viac, navštívte ich oficiálnu stránku: TU

OC Dubeň

Ak nemáš chuť na žiadnu reštauráciu a chceš sa ísť len jednoducho najesť, v OC Dubeň existuje niekoľko fast food obchodíkov, ktoré ponúkajú úplne všetko cez bežné jedlá, pizzu, slovenské špeciality, bagety až po kebab. Cenovo tam medzi sebou nemajú veľké rozdiely, takže už len všetko záleží od toho, na čo máš chuť TU.

Depresso a Beervana

V centre mesta existuje niekoľko výborných pivární, študentmi najobľúbenejšie sú piváreň
Depresso: TU
Beervana: TU
Obidve pivárne poskytujú kvalitné pivo, ktoré nie je stále rovnaké a pravidelne sa obmieňa. Cena pivka v obidvoch pivárňach je vyššia ako bežne, no kvalita sa nedá porovnať. Pokiaľ ste s partiou pivní gurmáni, tak rozhodne viete kam zamieriť.

Habesh

Aj milovníci kávy si prídu na svoje. Hneď oproti internátom Veľký Diel sa nachádza kaviareň Habesh, kde disponujú svojou vlastnou kávičkou priamo z Etiópie. Kávu ti pripravia na rôzne spôsoby a zabalia ti ju bez problémov aj so sebou do recyklovateľných pohárikov TU.

Menu