od študentov pre študentov

Univerzitná knižnica

Univerzitná knižnica, do ktorej má prístup každý študent UNIZA sa nachádza pri Novej Menze na internátoch Veľký diel. Knižnica je plná dôležitých skrípt a inej literatúry, ktorá je potrebná pre štúdium na našej Univerzite.

Ako získam knihu, ktorú potrebujem?

Knihu si vieš prísť vypýtať tak, ako v každej inej knižnici, osobne, alebo si ju vieš zarezervovať cez internet, kde odošleš mail so svojou objednávkou, ktorú ti v knižnici nachystajú a následne ťa upozornia, že je pripravená na vyzdvihnutie. Svoju rezerváciu kníh môžeš vykonať

Môžem si v knižnici vytlačiť materiály, ktoré potrebujem?

V knižnici sú prístupné počítače, kde si môžeš dať tlačiť potrebné materiály, no vďaka zmodernizovanému systému nemusíš čakať v rade na vytlačenie dokumentov, ale môžeš ich spolu s vyplneným formulárom zaslať pracovníkom knižnice, ktorí ti tvoje materiály vytlačia, pripravia podľa tvojich požiadaviek a po dokončení objednávky ťa e-mailovo upozornia na hotovú objednávku, ktorú si môžeš vyzdvihnúť v priestoroch knižnice.

Tohto perfektného pomocníka na ušetrenie času spolu s cenníkom a dôležitými informáciami nájdeš TU.

Existujú v knižnici aj online skriptá?

Samozrejme, veľa dôležitých skrípt je už prevedených do elektronického formátu, takže si ich môžeš kedykoľvek vypožičať a učiť sa na skúšky bez výhovoriek.

Viac informácií o tom, aké skriptá sú k dispozícií v e-forme a ako sa k nim môžeš dostať nájdeš TU.

Nemám sa kde učiť, potrebujem mať kľud!

Naša knižnica disponuje tromi oddychovými miestnosťami, ktoré si môžeš rezervovať na danú hodinu, kedy sa potrebuješ sústrediť na školu. Sú vybavené tulivakmi, stolom a stoličkami a vytvárajú príjemné a ničím nerušené prostredie pre oddych alebo štúdium. Do miestnosti sa zmestíte samozrejme viacerí, takže sa môžeš prísť učiť aj spolu so spolužiakmi. Najväčšou zaujímavosťou našej knižnice je možnosť vytlačenia vlastného 3D modelu na tlačiarni Prusa. Pokiaľ máš svoj model, alebo stiahnutý model z internetu, v knižnici ti ho bez problémov vytlačia.

Viac informácií o tejto novej možnosti nájdeš TU.
Rezerváciu pre miestnosť si vytvoríš TU.

Menu